Produkty a články

BIOPTRON Compact III

10.06.2011

Komentáře
*
*
* povinné položky
Biptron Compact III a vlasy
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli může biopton lampa pomoci také v oblasti řídnutí vlasů. Velice děkuji za odpověď.
vložil: Gabriela Nousková, 29.02.2012
Odpoveď na komentář Biptron Compact III a vlasy
Re: Biptron Compact III a vlasy
Dobrý den, paní Nousková. Zde je odpověď od naší spolupracující lékařky: Bioptronovou lampu je možné použít na řídnutí vlasů v případě, pokud jsou zachované vlasové kořínky - a to bývá u žen. U mužů bohužel často vypadávají vlasy i s vlasovým kořínkem. Můžeme použít Bioptron se základním fltrem, kdy budeme využívat všech účinků zdravotnického přístroje. Léčbu můžeme navíc doplnit využitím alternativního způsobu léčení - tedy využití působení barev na danou oblast. Léčba BIOPTRONEM: Svítíme na oblasti, kde vlasy řídnou, případně na celou část hlavy základním filtrem 5-8 minut, nejlépe je velmi pomalu přejíždět celou oblast, denně můžete i několikrát, dlouhodobě - tedy léčba může probíhat i několik měsíců (po zlepšení stavu je dobré pokračovat minimálně měsíc v léčbě - postačí použít základní filtr, jednou denně, nejlépe večer), ve vzdálenosti do 10 cm. Alternativní léčba pomocí barev: Pokud je k dispozici barevná alternativní terapie - můžeme použít fialový filtr. Nejlépe by bylo jednu léčbu udělat základním filtrem - ráno, v poledne nebo v průběhu odpoledne totéž fialovou a večer použijete znovu základní fitr. Omlouváme se za pozdní odpověď.
vložil: David Potužník, 11.04.2012
Léčba akné, jizev
Dobrý den, prosím Vás o radu. Před pár měsci jsem přestala brát antikoncepci cca po 12 letech užívání. Následně došlo k výraznému zhoršení akné, které jsem dříve skoro neměla.Tvoří se mi takové bolestivé boule na obličeji. Následně po uzrání a vymáčknutí zůstávají na daném místě výrazné jizvy. Samozřejmě navštěvuji kožního lékaře a stav se mi mirně zlepšuje, ale opravdu mírně.Mám lampu bioptron compact 3 a ráda bych jí používala jak na nově vzniklé akné, tak na jizvy po akné. Mám k dispozici 8 barevných nástavců. Již nějakou dobu používám oranžový nástevec, ale nejsem si jistá, zda jsem ho zvolila správně (někde jsem četla, že je lepší zelený). Jak mám postupovat v léčbě pomocí lampy? Z jaké vzdálenosti a po jakou dobu mám svítit na postižené místo? Při užívání lampy se stav opravdu ještě zhoršil. Za jakou dobu mohu očekávat zlepšení stavu?Velice děkuji za odpověď.
vložil: Iveta, 16.04.2012
Odpoveď na komentář Léčba akné, jizev
Re: Léčba akné, jizev
Dobrý den, s ohledem na popisované potíže bude nejlépe, když nejprve použijete modrý filtr. Budete svítit bodově (lampou se nehýbá) ze vzdálenosti do 10 cm od pokožky - pokožka musí být zbavená nečistot. Svítit můžete i několikrát denně, na každé místo stačí 1 minutu (celková léčba bude trvat kolem 15 minut). Modrá barva (použijeme nejprve alternativní terapii pomocí barev) by měla zklidnit pokožku. Po 3-4 dnech vyměníte filtr - použijete základní filtr (ten, který je součástí Bioptronu). Budete svítit denně večer, stejně bodově, na každé místo 1 minutu - nyní využíváme léčbu zdravotnickým přístrojem Bioptron, který má protizánětlivý, protibolestivý účinek a urychluje hojení. V místě, kde svítíme, dochází ke zvýšenému prokrvení, což nám velmi pomůže při léčbě akné (opět bude celková doba jedné léčby cca 15 minut). Na akné můžete používat Bioptron dlouhodobě, vždy 3 týdny svítit, týden vynechat. Po zklidnění a odléčení problémů můžete svítit pro udržení dobrého stavu 2-3 týdně. Z alternativní léčby můžete navíc použít žlutý filtr a budete svítit na 3. čakru - "solar plexus" 10 minut a zakončíte fialovou 1 minutu - denně večer - vždy po nasvícení obličeje dle pokynů nahoře. Ve Vaší příručce k barevné terapii najdete program Kožní problémy (v nové příručce je to str. 27) a budete postupovat dle pokynů.
vložil: David Potužník, 18.04.2012
Tenisový loket
Dobrý den , chtěla bych se zeptat jestli je vhodná lampa na léčbu tenisového lokte , popřípadě jestli s tím máte zkušenosti .Děkuji za odpověd
vložil: Eva, 25.04.2012
Odpoveď na komentář Tenisový  loket
Re: Tenisový loket
Dobrý den, na tenisový loket je Bioptron velmi vhodnou léčbou. Sviťte denně (můžete i dvakrát) vždy z obou stran kloubu, můžete i nad loket (tedy těsně nad kloub - celková doba cca 10 minut. Pokud by došlo k rychlé reakci (v místě tepe, pálí a pod.) vezměte modrý filtr z barevné terapie a budete týden svítit stejně, ale modrou, potom přejdete na základní filtr dle popisu. Bioptron je zdravotnický přístroj - při jeho využití používáme základní filtr, tady působí proti bolesti, zánětu a hojí rány. Pokud použijeme barevný filtr, využíváme alternativní metodu léčení a působíme zcela jinými mechanismy. Obě metody lze s úspěchem kombinovat. Léčba tohoto problému bývá často dlohodobá a výsledky se dostavují pozvolna, ale vytrvejte, jde nám o dlouhodobé zlepšení. Přejeme rychlý ústup obtíží a přijemné jarní dny.
vložil: David Potužník, 27.04.2012
Problém po operaci TEP kyčle
Jsem ji 3 roky po operaci kyčelního kloubu. Neustále se dostavují bolesti ve stehně různé intenzity. Důvodem se zdá být to, že náhrada nesrostla se stehenní kostí. Mám domluvenu reoperaci asi za tři měsíce. Dotaz: Mohla by mi pomoci biolampa? Jakým způsobem ji používat? Děkuji za odpověď Karel
vložil: Karel, 12.05.2012
Odpoveď na komentář Problém po operaci TEP kyčle
Re: Problém po operaci TEP kyčle
Dobrý den, velice nás těší Váš zájem o zdravotnický přístroj Bioptron, který má široké použití, včetně pozitivních účinků na pohybový aparát. Polarizované světlo, které vychází z bioptronové lampy má 3 základní efekty: Analgetický, protizánětlivý a biostimulační. Při doléčování po operaci kyčelního kloubu aplikace bioptronového světla sníží citlivost, resp. bolestivost postižené oblasti, která se může rychleji zrehabilitovat a uzdravovat. Doporučujeme svítit základním filtrem na bolestivou oblast 10-15 minut denně (možno i 2x – ráno i večer), bodově, ze vzdálenosti do 10 cm, na očištěnou pokožku. Po uplynutí stanoveného času je možné posunout svícení na další místo a svítit obdobně. Svícení opakovat pravidelně až do plánované operace. Po operaci svítit opět stejným způsobem. Jak bylo uvedeno výše – polarizované světlo pomůže zrychlit rehabilitaci po operaci. Přejeme Vám hodně zdraví a pěkný den.
vložil: David Potužník, 16.05.2012
Atopický ekzém
Dobrý den, chci se zeptat jestli se může lampa Biopton použít na atopický ekzém u mého 8-měsíčního syna? Děkuji za info
vložil: Jiří Novák, 17.05.2012
Odpoveď na komentář Atopický ekzém
Re: Atopický ekzém
Dobrý den, pane Nováku. Zde je doporučení od naší spolupracující lékařky: Těší nás Váš zájem o náš zdravotnický přístroj Bioptron, který má mnohostranné využití zejména v kožním lékařství, včetně léčby atopického ekzému. U malých dětí může být velkým přínosem. Svítíme základním filtrem ze vzdálenosti do 10 cm, bodově, 10 minut. Jestliže je postiženo více míst, po 10 minutách můžete svítit další místo stejným způsobem. Svítíme pravidelně, denně, na očištěnou kůži. Jestliže má Vaše dítě naordinováno i lokální léčbu mastí – možno použít po svícení. Při prvních aplikací většinou dojde ke zčervenání celé oblasti ložiska, je to běžný jev, potom dochází k postupnému ústupu, místa přestávají svědit. Po „zatáhnutí“ sviťte alespoň další týden a léčbu opakujte při každém objevení ložisek. V případě, že by po týdnu svícení nedocházelo ke zlepšení, je třeba vyléčit druhotnou bakteriální infekci – k tomu dochází proto, že si děti místa škrábou a zanesou do rány infekci. Většinou se na to používá Framykoin, ale to vám poradí – pokud by k této komplikaci došlo – ošetřující kožní lékař. Pokud byste svítili oblast obličeje, měl by mít syn zavřené oči (vzhledem k tomu, že je ještě malý – doporučila bych mu oči zakrýt).
vložil: David Potužník, 22.05.2012
dotaz
Dobrý den, chci se zeptat,zda je možné používat biolampu i na zlepšení stavu stárnoucí kůže(ochablost,vrásky).Pokud ano, tak jakou barvu filtru mohu použít. A ještě jestli je nějaká možnost zbavit se i stařeckých skvrn. Děkuji. Jarka
vložil: Jarka Matoušová, 25.05.2012
Odpoveď na komentář dotaz
RE: dotaz
Dobrý den, pani Matoušová. Polarizované světlo, které vychází z bioptronové lampy se hodně používá i v kožním lékařství s velice dobrými výsledky. Jedním z účinků bioptronové lampy je i podpora produkce kolagenu v místě svícení. Kolagen je bílkovina, která zajišťuje mechanickou pevnost a odolnost tkání – v tomto případě jde hlavně o kůži a sliznice. Výsledek svícení u stárnoucí kůže závisí na výchozím stavu pokožky a na důslednosti svícení. Na kůži svítíme základním filtrem ze vzdálenosti do 10 cm, nejdřív 3-4 minuty obden, po několika dnech možno svítit denně a o 1-2 minuty denně více. Jestliže se objeví zvýšené zčervenání kůže (zejména na tváři), bylo by dobré na 1-2 dny přestat svítit. Pokud svítíte v oblasti tváře, je důležité mít vždy oči zavřené. Co se týče stařeckých skvrn – je to velice dlouhodobý proces s nejistým výsledkem.
vložil: David Potužník, 06.06.2012
dotaz
použití lampy při zvětšení prostaty - příí studených nohou
vložil: jana Jurečková, 31.05.2012
Odpoveď na komentář dotaz
RE: dotaz
Dobrý den, pani Jurečková, na problém s prostatou se použije při svícení bioptronovou lampou základní filtr (manžel se posadí mezi 2 židle a lampou svítí zespodu na prostatu). Svítí 8-10 minut, bodově, ze vzdálenosti do 10 cm, pravidelně denně. Je také možné použít i barevnou alternativní terapii, kterou svítíte na sakrální čakru oranžovým filtrem 5 minut, pak 1 minutu filtrem indigo (viz Příručka pro barevnou alternativní terapii, str.12 – 14). Opět svítíte ze vzdálenosti do 10 cm, bodově. Na studené nohy svítíme základním filtrem na prsty u nohou, bodově, 10 minut, denně (možno i 2x, večer ideálně před spaním). Kužel světla po 10 minutách posunete na další místo a opět svítíte 10 minut. Taky můžete svítit i v oblasti kotníků a nártu. Na studené nohy ještě doporučujeme z barevné alternativní terapie Program č.10 – Pocit těžkých nohou a chodidel – popsáno v Příručce pro používání barevné terapie, str.27. Přejeme hodně zdraví a hezký den.
vložil: David Potužník, 08.06.2012
Bez předmětu
Objednala jsem si lanpu bioptron compact. Mám cukrovku 2.typu, prodejce mi říkal, že je možné svítit přímo na slinivku, že se výše hladiny cukru, používáním lampy sníží. Mám pouze základní lampu bez barevných filtrů.
vložil: Stanislava Rozumová, 14.06.2012
Odpoveď na komentář Bez předmětu
RE:
Dobrý den, paní Rozumová. Základní filtr u bioptronové lampy se používá zejména na prevenci, případně i zmírnění komplikací u onemocnění cukrovkou. Svítí se na dolní končetiny – zejména na oblast prstů a kotníků, 10-15 minut pravidelně i 2x denně, ze vzdálenosti do 10 cm, na očištěnou pokožku. Polarizované světlo způsobuje rozšíření cév v místě svícení (kromě jiných pozitivních účinků) a tím se zvyšuje prokrvení ošetřovaných míst, zlepšuje jejich okysličení a urychluje se látková výměna. Toto je velice důležité pro zmírnění komplikací u cukrovky a stejně je to důležité i pro prevenci těchto komplikací. Základním filtrem je taky možné svítit na solar plexus a tím podporovat imunitu. Svícení na solar plexus žlutým filtrem z alternativní barevné terapie podporuje činnost vnitřních orgánů (slinivka, játra, zažívací ústrojí) a může stimulovat tvorbu inzulínu. Je to však individuelní záležitost, záleží na celkovém zdravotním stavu pacienta a zejména na tom, v jakém stavu je jeho základní onemocnění (cukrovka).
vložil: David Potužník, 18.06.2012
bradavice virová
Jak postupovat při minimalizaci bradavic větších shluků na rukou
vložil: Pavel Jan Hluchý, 21.06.2012
Odpoveď na komentář bradavice virová
RE: bradavice virová
Dobrý den, pane Hluchý. Zde je doporučení od naší spolupracující lékařky: Polarizované světlo, které vychází z bioptronové lampy se hodně používá i v kožním lékařství s velice dobrými výsledky. U bradavic není výsledek vždy jistý, závisí totiž na rozsahu bradavic a individuální reakci organizmu. V mnoha případech byly výsledky velmi uspokojující, proto se rozhodně do léčby pusťte. Svítíme na postižené místo základním filtrem, 8-10 minut i 2x denně, za vzdálenosti do 10 cm, bodově (po uplynutí stanoveného času posunout světelný kužel na další shluk bradavic a svítit podobně), na očištěnou kůži (možno použít i OXY Spray, který jste obdržel s bioptronovou lampou). Také bych doporučovala podporovat imunitní systém – svítit na solar plexus (místo pod prsní kostí) – buď základním filtrem nebo žlutým filtrem z barevné alternativní terapie. Svítit 10 minut 1-2x denně, ze vzdálenosti do 10 cm, opět na očištěnou pokožku. Pěkný den.
vložil: David Potužník, 28.06.2012
kopřivka
dobrý den chci se zeptat zda lze použít lampu bioptron na kopřivku způsobenou reakcí na slunce po použití fotosenzitivní masti fastum gel.Mám červené svědivé mapy na předloktí, které přechází do puchýřů.pokud je to možné ráda bych veděla jaké pokud je to vhodné tak které světlo z barevné škály a jak dlouho.moc děkuji za odpověd nerada bych si více ublížila.
vložil: Zuzana, 04.07.2012
Odpoveď na komentář kopřivka
RE: kopřivka
Dobrý den, pani Zuzano. Jednou z mála kontraindikací pro použití bioptronové lampy je podání léku (včetně lokálního použití krému nebo mastě) nebo kosmetiky, která obsahuje fotosenzibilizující (fotocitlivou) látku (str.38, bílá příručka pro používání bioptronové lampy) – což fastum gel obsahuje. Jestliže je to už delší dobu od použití fastum gelu (minimum 1 týden), tak můžete na maličkém kousku kůže s kopřivkou zkusit použít bioptronovou lampu se základním filtrem – a uvidíte reakci.
vložil: David Potužník, 16.07.2012
Upevňovací rukáv Biop. C. III
Jak mám sundat upevňovací rukáv z lampy? Zamáčknutí nepomáhá, v návodu je uvedeno zatlačení okraje? Pokud je popis uvolnění rukávu z lampy uveden v "Pokynech pro použití stojanu", prosím zašlete do e-mailu, nebo děkuji za vysvětlení. Nechci nic zničit. Děkuji.
vložil: Pavel Vencovský, 14.07.2012
Odpoveď na komentář Upevňovací rukáv Biop. C. III
RE: Upevňovací rukáv Biop. C. III
Dobrý den, pane Vencovský. Po konzultaci se servisním technikem: Jediná možnost, jak níže uvedený problém vyřešit, je zaslat lampu spolu s objímkou do servisního střediska. Zákazník sám pružinu nevyndá a v případě, že se mu podaří pružinu vyndat, může poškodit pružinu nebo přístroj. Z těchto důvodů doporučujeme zaslat přístroj do servisního střediska. Kolegové se prý již s Vámi spojili, takže by to mělo být vyřešené. Pěkný den.
vložil: David Potužník, 17.07.2012
Barevné filtry
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se lampa bioptron compact 3 dodává i s barevnými filtry nebo je třeba si je dokoupit. Děkuji za odpověď.
vložil: Iva Pitrmocová, 09.08.2012
Odpoveď na komentář Barevné filtry
Re: Barevné filtry
Dobrý den, paní Pitrmocová. Máme v nabídce ještě cenově výhodnější set pod kódem MED-002, který obsahuje lampu Bioptron Compact III, stojan + filtry k barevné terapii. Tento set stojí 32 990 Kč. Při nákupu přes obchodního zástupce Zepter můžete set pořídit za zvýhodněnou cenu (až o 25 % levnější). Pěkný den.
vložil: David Potužník, 10.08.2012
Rýma
Dobrý den, prosím o postup při léčení rýmy. Mám lampu bioptron III a barevnou terapii. Děkuji
vložil: Příplatová Zdeňka, 13.10.2012
Odpoveď na komentář Rýma
Re: Rýma
Dobrý den, zde je doporučení od naší spolupracující lékařky: "Na rýmu je dobré použít základní filtr, svítit na kořen nosu, několikrát denně, 6-10 minut. Může se svítit i na čelo – večer, 6-10 minut. Pokud je nos už hodně odřený může se použít i modrý filtr z barevné alternativní terapie, ze vzdálenosti do 10 cm. Zpočátku se zdá, že se zvýší produkce hlenu (nebo ‚vody‘), nicméně během 1-2 dnů by mělo dojít k rychlému ústupu potíží. Ale hlavně by nemělo docházet k dalším komplikacím – průdušky, zánět dutin, uší. Připomínám, že je důležité mít při svícení zavřené oči. Je taky dobré posilovat celkovou imunitu svícením na solar plexus (místo pod prsní kostí) žlutým filtrem z barevné alternativní terapie, 8-10 minut denně, na očištěnou pokožku, ze vzdálenosti do 10 cm."
vložil: David Potužník, 16.10.2012
Cukrovka a Granuloma Annulare.
Koupil jsem Bioptron Compact III i s barevnými filtry především proto, že přednášející nadšeně líčili úspěchy při léčení cukrovky. V návodu jsem o tom nic nenalezl a zde jsou návody poněkud rozpačité a neodpovídající nadšení prodávajících. Je možno to nějak rozvést? Manželka trpí Granuloma Annulare po celých pažích. Je možno v tomto případě použít Bioptron a jak? A dotaz na závěr: Nedá se k tomuto přístroji použít nějaký jiný stojan, protože ten stávající je jen pro zlost.
vložil: Jiří Slavíček, 04.03.2013
Odpoveď na komentář Cukrovka a Granuloma Annulare.
Re: Cukrovka a Granuloma Annulare.
Dobrý den, zde je odpověď naší spolupracující lékařky: na váš dotaz ohledně cukrovky - u tohoto onemocnění polarizované světlo, které vychází z bioptronové lampy, pomáhá dvěma způsoby: jednak doporučuji svítit na solar plexus (místo pod prsní kostí) žlutým filtrem z barevné alternativní terapie, který povzbuzuje činnost vnitřních orgánů (včetně slinivky břišní, která produkuje inzulin) a také podporuje imunitu. Svítit 5-7 minut, ze vzdálenosti do 10 cm, na očištěnou pokožku (možno použít OXYSpray), pravidelně, denně. Dále je možné předcházet negativním důsledkům onemocnění cukrovkou (což je zejména nedostatečné prokrvení dolních končetin, které může vést až k částečné amputaci nohou) a to svícením na prsty u nohou, na kotníky z každé strany, do podkolenních jamek a do třísel. Svítit základním filtrem, 8-10 minut na každý bod, ze vzdálenosti 2-5 cm (max. do 10 cm), pravidelně denně, taky na očištěnou pokožku. Světelná terapie cukrovku nevyléčí, pouze zmírní příznaky onemocnění a pomůže předcházet negativním důsledkům tohoto onemocnění. Granuloma annulare je neinfekční kožní onemocnění s nejasnou příčinou. Jestliže postihuje větší plochy - může být v souvislosti i s onemocněním cukrovkou. Léčba tohoto onemocnění je problematická, dlouhodobá. Je možné použít světelnou terapii - doporučuji použít základní filtr a svítit bodově, 8-10 minut. Po uplynutí této doby posunout kužel světla na další místo a svítit obdobně, ze vzdálenosti do 10 cm, dlouhodobě. Chtěla bych ještě dodat, že svícení bioptronovou lampou nenahradí pravidelné vyšetření u odborných lékařů. K Bioptron Compact III není jiný stojan, můžete kontaktovat svého reprezentanta Zepter, aby vám funkci a použití stojanu podrobně vysvětlil.
vložil: David Potužník, 07.03.2013
operace prednich krizovych vazu
Dobry den, jsem priblizne rok po operaci predniho krizoveho vazu. Vzhledem ze sportuji koleno jsem zacal namahat pomerne brzy. klasicke bolesti kloubu mne prilis netrapi,ale mam problem s bolesti na spodu čéšky. doktor mi rekl ze se to stava- z ligementum patele byl odebran step pro plastiku vazu- tudiz je oslabeny a pri namaze muze bolet vic a vic... posledni 3mesice jsem si dal uz uplne volno,lecil pomoci razove vlny,bolest zmizela,ale na macknuti je tam stale. chtel jsem se zeptat zda biopton compact 3 by mi mohl pomoct a z jake vzdalenosti je nejlepsi svitit, asi tyden lampu pouzivam 2xdenne 10minut a svitim z co nejmensi vzdalenosti. dekuji mnohokrat za odpoved
vložil: Jan, 29.04.2013
Odpoveď na komentář operace prednich krizovych vazu
Re: operace prednich krizovych vazu
Dobrý den, zde je doporučení naší spolupracující lékařky: U pooperačních případů Bioptron významně usnadňuje průběh rekonvalescence. Ve vašem případě doporučuji svítit na koleno z obou bočních stran, do podkolenní jamky a i na pooperační jizvu. Svítit základním filtrem, na očištenou pokožku (možno použít OXYSpray, který jste obdržel při zakoupení Bioptronu), bodově, na každý bod 10-15 minut, pravidelně denně (i více krát, zde interval mezi jednotlivými svíceními na stejný bod má být minimálně 2 hodiny), dlouhodobě, ze vzdálenosti do 10 cm (může být od 1 cm). Jestli-že se bolestivost zhorší, můžete použít modrý filtr z barevné alternativní terapie (který zklidňuje a ochlazuje), svítit 8-10 minut. Po zklidnění používat opět základní filtr.
vložil: David Potužník, 30.04.2013