Produkty a články

Nejčastější otázky k systému světelné terapie Bioptron

16.05.2011

Komentáře
*
*
* povinné položky
nesvítí světlo
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Při zapnutí lampa "hučí" ale nesvítí...
vložil: míra, 16.05.2011
Odpoveď na komentář nesvítí světlo
Re: nesvítí světlo
Dobrý den, podle popisu to vypadá na prasklou žárovku. Obraťte se prosím na naše servisní středisko v Rudné u Prahy, tel.: 311 331 887 nebo e-mail: servis@zepter.cz, kde Vám poradí jak dále postupovat. Pěkný den.
vložil: David Potužník, 17.05.2011
čas
používám lampu,cca 4x denně,pokaždé na 30mi ,/zlomenina kosti/.Je úžasně znatelný hojivý efekt.V návodu je psáno 10min.Co se může stát ,při dlouhém jednorázovém použití.
vložil: ptah, 18.06.2011
Odpoveď na komentář čas
Re: čas
Dobrý den, 10 minut svícení je optimální doba, která má hojivé účinky. Pokud tedy budete svítit déle než 10 minut, hojivý účinek světla se už poté nesčítá ani nenásobí. Rozhodně si ale delším svícením nemůžete nijak ublížit, takže pokud je Vám terapie příjemná a chcete svítit déle, klidně můžete :) Pěkný den.
vložil: David Potužník, 20.06.2011
grafologický třes
Dobrý den. Trpím grafologickým třesem. Kopila jsem si Bioptron CompactIII s barevnými filtry, ale nevím, jak přístroj používat, aby se projevil jeho účinek. Děkuji za odpověď.
vložil: Slavka, 23.07.2011
Odpoveď na komentář grafologický třes
Re: grafologický třes
Dobrý den, Slávko, konzultovali jsme Váš problém s lékařem. Protože každý lékař ale musí zvážit a znát celkový stav pacienta, je odpověď v tomto případě obecnější: "U zákaznice se zřejmě jedná o třes při psaní, půjde pravděpodobně i o jiné příznaky. Jistě je vyšetřená a má stanovenou diagnozu, která mi není známá. Může se jednat o mozečkovou poruchu a v tomto případě použití Bioptronu tento stav nemůže změnit." Prosíme, obraťte se tedy na svého lékaře a konzultujte s ním použití lampy Bioptron. V případě dalších dotazů nám pište na bioptron@zepter.cz. Pěkný den.
vložil: David Potužník, 29.07.2011
Problém s nefunkčností
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, v čem by mohl problém. Poslední dobou se stává, že lampa po zapnutí vůbec neběží ani nesvítí světlo nebo světlo svítí, ale lampa divně vrčí. A po dvakrát se stalo, že po chvíli nasvicování přestala sama jít a nešla už zapnout. Děkuji za odpověď.
vložil: Katka, 19.09.2011
Odpoveď na komentář Problém s nefunkčností
Re: Problém s nefunkčností
Dobrý den, Katko. Je těžké takto posoudit, kde vznikl problém. Prosíme, obraťte se na naše servisní středisko v Rudné u Prahy, tel.: 311 331 887 nebo e-mail: servis@zepter.cz, kde Vám poradí jak dále postupovat. Pěkný den.
vložil: David Potužník, 19.09.2011
Vitiligo
Dobrý den, zajímalo by mě, zda se používáním biolampy dá zmírnit rozsah kožní nemoci vitiliga. Děkuji.
vložil: Míša, 22.09.2011
Odpoveď na komentář Vitiligo
Re: Vitiligo
Dobrý den, Míšo. Děkujeme Vám za Váš zájem o náš zdravotnický přístroj. Nicméně onemocnění, které popisujete potřebuje jinou světelnou délku, než kterou poskytuje náš přístroj. Je nám líto, na tuto indikaci lampa Bioptron nepomůže. Přejeme Vám mnoho úspěchů v hledání adekvátní a hlavně úspěšné léčby.
vložil: David Potužník, 22.09.2011
křečové žíly
mohu používat Bioptronovou lampu na křečové žíly,mám je hodně velké a bojím se použít lampu.Soused ji má a je moc spokojený,chtěl bych si ji také koupit ale nedočetl jsem se zda je vhodná na léčení křečových žil,abych si neublížil nebo nepřivodil embolii.Díky za radu
vložil: Mlan, 07.10.2011
Odpoveď na komentář křečové žíly
Re: křečové žíly
Na křečové žíly je možné Bioptron využít. Svítíme základním filtrem, bodově - lampou nehýbáme, ze vzdálenosti do 10 cm od očištěné pokožky a to v rozsahu problému. Je dobré začít ve spodních částech a postupovat směrem nahoru ( k srdci). Bioptron působí analgeticky a protizánětlivě, což je pacienty vnímáno velmi pozitivně. V případě zánětu žil je ideální svítit pomocí barevné terapie a to modrým filtrem - používáme zde tedy alternativní metodu léčení - a to cca týden, potom lze přejít na základní filtr. Velkou výhodou je možnost dlouhodobého a denního používání - po 2 minutách na každé místo - například při sledování televize, četbě apod.
vložil: David Potužník, 24.11.2011
návod na použití
Dobrý den, při stěhování se nám ztratil návod na používání biolampy, je možné ho někde koupit či najít na webu?
vložil: teq, 25.10.2011
Odpoveď na komentář návod na použití
Re: návod na použití
Dobrý den, napište prosím požadavek na e-mail: bioptron@zepter.cz spolu se svojí adresou a kolegové se o to už postarají. Děkujeme a pěkný den!
vložil: David Potužník, 25.10.2011
štítná žláza
Dobrý den, jsem po operaci štítné žlázy-celkové odstranění.Lze použít Bioptron Compact III lampu hned týden po operaci na zhojení jizvy?Já lampu Bioptron CompactIII se základním filtrem používala 3xhned týden po operaci ,ale pak jsem se dočetla, že není vhodná při zvýšené funkce štítné žlázy(to chápu stimuluje), ale také po operaci štítné žlázy.Jak to tedy je, smí se použít hned nebo je lepší počkat 2-3 měsíce po zákroku?A také, jaká je správná vzdálenost lampy od jizvy? Uváděných 10cm nebo mnou aplikovaných 2cm.Záleží vzdálenost na druhu lampy? Myslím tím Bioptron2,Bioptron Pro1 a Bioptron Compact III. Každý přístroj má jinou vzdálenost nebo platí pro všechny těch 10cm?
vložil: silvie, 05.11.2011
Odpoveď na komentář štítná žláza
Re: štítná žláza
Bioptron se nesmí používat v případě zvýšené funkce štítné žlázy. Pokud byla žláza odstraněna, je možné jizvu po operaci svítit. Základním filtrem, ze vzdálenosti do 10 cm (může být i 2 cm) od pokožky, lampou se nehýbá, denně večer, stačí 4 minuty. Je třeba svítit alespoň 3 týdny, můžete i déle. Co se týká vzdálenosti u různých druhů Bioptronů, je to stejné, vždy cca 10 cm. Barevnou terapii určitě využijete, můžete podpořit oblast problému - ve Vašem případě můžete kombinovat léčbu základním filtrem - kdy hojíte jizvu - a posilování krční čakry z alternativní medicíny - tady použijte modrý filtr a budete svítit 4 minuty. Denně večer, cca 3 týdny. Zároveň můžete použít některý z programů na posílení organismu, pokud jste po operaci, byl by pro Vás přínosný program Podpora obranných sil, budete postupovat podle instrukcí v příručce.
vložil: David Potužník, 24.11.2011
snížená štítná žláza
Dobrý den,je možné používat biptronovou lampu na sníženou štítnou žlázu?Popř jak často,kam a jakou barvičkou? Dějuji Vám
vložil: , 14.12.2011
Odpoveď na komentář snížená štítná žláza
Re: snížená štítná žláza
Dobrý den, zde je info od naší spolupracující lékařky: Při snížené činnosti štítné žlázy by pacientka měla vyhledat odborného lékaře a řídit se jeho doporučeními. Bioptronovou lampu lze používat také – i v oblasti štítné žlázy (např. nasvěcovat karotídy pro lepší průtok krve do mozku a případně nasvěcovat v této oblasti nějaké kosmetické problémy).
vložil: David Potužník, 13.01.2012
Spáleniny od sluníčka
Pomůže mi vaše lampa na spálenou kůži? Nebo lepší je nechat v klidu a nesvítit ničím? Děkuji, L.
vložil: Lucie, 27.12.2011
Odpoveď na komentář Spáleniny od sluníčka
Re: Spáleniny od sluníčka
Dobrý den, zde je info od naší spolupracující lékařky: Co se týče spálenin (jakýchkoliv, i od sluníčka), je bioptronová lampa velice prospěšná. Pokud je k dispozici modrý filtr – ten je vhodný na začátek léčby. Modrá chladí a po cca 3 nasvíceních je možné přejít na základní filtr. Pokud vnímá pacient teplo při svícení (jde o teplotu 37°C) – ale i to může vnímat nepříjemně, je možné Bioptron oddálit na delší vzdálenost než 10 cm a postupně přibližovat. Svícení bioptronovou lampou proces zhojení u popálenin zrychlí, nevznikají puchýřky (pokud se začne svítit ihned po popálení) a místo se rychle zklidňuje. Nastříkání Oxy sprejem před i během svícení je další možností jak postiženou pokožku ochladit (osobní zkušenost kolegyně).
vložil: David Potužník, 13.01.2012
zánět prsou
Dobrý den, prosím o radu, zda je možné použít lampu při zánětu prsu při kojení a jestliže ano, která barva je nejvhodnější. Děkuji za odpověď.
vložil: Jana, 14.01.2012
Odpoveď na komentář zánět prsou
Re: zánět prsou
Dobrý den, Jano. Zde je doporučení od naší spolupracující lékařky: Pokud hrozí vznik zánětu prsu, je možné svítit několikrát denně vždy 10 minut - před každým kojením - tady je nejlépe použít základní filtr, který má analgetický účinek a tudíž maminka nevnímá kojení bolestivě, po kojení na zklidnění a proti zánětu opět základním filtrem 10 minut. Zároveň vyhojíme drobné oděrky, které často při kojení vznikají a tím opět působíme proti zánětu. Při akutním stavu lze zklidnit krátce modrým filtrem - 2 minuty, potom pokračujeme 8 minut základním filtrem. Zajímavostí je, že po porodu je možné stimulovat tvorbu mléka - svítíme na každé prso 3 minuty oranžovou, 1/2 minuty indigo filtrem a to 1x denně. Zároveň můžeme doporučit svícení na nástřih hráze po porodu, případně na jizvu po císařském řezu. Maminka ocení všechny tři účinky Bioptronu - analgetický, protizánětlivý a rychlejší hojení. Svítíme základním fitrem, 10 cm od pokožky, bodově po dobu 10 minut. Strie po porodu - svítíme denně základním filtrem na postižená místa - pokožka musí být očištěná - 15 minut do vymizení obtíží.
vložil: David Potužník, 24.01.2012
vazy v koleni
Prosím vás pomůže mi barevná terapie na vazy v koleni?Jsem po úraze,ale nedozvěděla jsem se co přesně s těmi vazy mám. Do dnešního dne jsem svítila zelenou barvou z obou stran.Dnes jsem si přečetla,že je vhodná i modrá barva.Můžete to nějak upřesnit.Děkuji moc za odpověď.Věra Štikarová
vložil: Věra Štikarová, 16.01.2012
Odpoveď na komentář vazy v koleni
Re: vazy v koleni
Dobrý den, Věro. Zde je opět doporučení od naší spolupracující lékařky: Akutní zánět šlach a svalových fascií je velmi vhodnou léčbou pro Bioptron. Svítíme denně základním filtrem 20 minut (10 minut z jedné strany, 10 minut z druhé strany). Je třeba svítit alespoň 10 dní, je možné i déle, do plného vyhojení. Pokud by se stav nezlepšoval, je nutná konzultace s lékařem. Působí zde všechny účinky Bioptronu - analgetický (proti bolesti), protizánětlivý i biostimulační (hojení ran).
vložil: David Potužník, 24.01.2012
PATNÍ OSTRUHA
DOBRÝ DEN,MÁM PŮJČENOU LAMPU,JE VHODNÁ NA BOLEST PATNÍ OSTRUHY,POKUD SI UDĚLÁM HORKOU LÁZEŇ,BOLEST POVOLÍ.OBSTŘIK MOC NEZABRAL/3X/
vložil: Eva, 14.02.2012
Odpoveď na komentář PATNÍ OSTRUHA
Re: PATNÍ OSTRUHA
Dobrý den, Evo. Zde je doporučení od naší spolupracující lékařky: Polarizované světlo které vychází z bioptronové lampy má 3 základní efekty: analgetický, protizánětlivý a biostimulační. Kombinace těchto účinků může podstatně pozitivně ovlivnit přítomnost ostruhy u pacienta. Svítíme základním filtrem 15-20 minut, ve vzdálenosti do 10 cm, bodově (na ostruhu), pravidelně denně, dlouhodobě. Pokud je k dispozici barevná alternativní terapie – lze použít oranžový filtr, kterým svítíme 3-5 minut a pak filtrem indigo 1 minutu, 2x denně. Můžeme tak využít dvě metody léčení současně - léčbu zdravotnickým přístrojem Bioptron a doplníme alternativním léčením pomocí barevné terapie. Omlouváme se za pozdní odpověď.
vložil: David Potužník, 11.04.2012
rztroušená skleroza
Dá se využít světelná terapie k léčbě roztroušené sklerozy a jak? Děkuji
vložil: Eva Vyskočilová, 02.04.2012
Odpoveď na komentář rztroušená skleroza
Re: roztroušená skleróza
Dobrý den, paní Vyskočilová. Zde je opět doporučení od naší spolupracující lékařky: V současné době je roztroušená skleróza nevyléčitelné onemocnění. Použití bioptronové lampy může částečně zmírnit příznaky onemocnění. Polarizované světlo, které vychází z tohoto zdravotnického přístroje má 3 základní efekty: analgetický, protizánětlivý a biostimulační. U roztroušené sklerózy by se mohl využít efekt protizánětlivý a biostimulační (svítit na postižené nervy). V místě působení polarizovaného světla dochází ke zvýšení prokrvení a tím ke zlepšení zásobování tkání kyslíkem. Toto světlo také podporuje tvorbu kolagenu, což může mít pozitivní účinek u tohoto onemocnění. Záleží i na stadiu, v jakém se onemocnění nachází. Svítíme základním filtrem 10 minut, bodově, na očištěnou pokožku, ve vzdálenosti do 10 cm. Doporučuji také svítit na podporu imunity – svítit na solar plexus (místo pod prsní kostí). Pokud je k dispozici i barevná alternativní terapie je možné použít žlutý filtr (svítit na solar plexus), který blahodárně působí na nervy a nervový systém a stimuluje mozek. Svítit 10 minut žlutým filtrem a 2 minuty fialovým filtrem (Příručka pro používání barevné terapie str.15). Je důležité svítit pravidelně, dlouhodobě. Doporučuji také konzultaci s odborným lékařem.
vložil: David Potužník, 11.04.2012
Patní ostruha
Dobrý den, také mě zajímá možnost a účinnost léčení bolesti patní ostruhy. Děkuji.
vložil: Pavel Horáček , 08.04.2012
Odpoveď na komentář Patní ostruha
Re: patní ostruha
Dobrý den, pane Horáčku. Možnosti použití bioptronové lampy na patní ostruhu jsme popsali výše u dotazu paní Evy.
vložil: David Potužník, 11.04.2012