Katalog O nádobí Masterpiece Recepty Nejčastější otázky Zdravé vaření Spokojení zákazníci Rady odborníků

Index BMI a tělesný tuk

23.08.2011

Index tělesné hmotnosti je statistické měření, které porovnává váhu a výšku člověka a používá se pro výpočet zdravé hmotnosti člověka na základě jeho výšky. Procentní hodnota tělesného tuku člověka je celková hmotnost tuku člověka dělená jeho hmotností.

Jak změřit tělesný tuk?

Procentní hodnota tělesného tuku člověka se skládá z esenciálního tělesného tuku a rezervního tělesného tuku. Esenciální tělesný tuk je nezbytný pro zachování života a pro reprodukční funkce. Procentní hodnota tohoto tuku je u žen vyšší než u mužů. Esenciální tuk činí u mužů 3–5 % a u žen 8–12 %.

Tělesný tuk závisí na věku a pohlaví

Přesnější ukazatel obezity než BMI je měření tělesného tuku na základě elektrického odporu těla. BMI (Body Mass Index) se odvozuje pouze na základě hmotnosti a výšky. V praxi to může znamenat, že pokud máte v těle málo vody, téměř žádné svaly, ale za to hodně tuku, výsledné BMI může vypadat v pořádku. Tělesný tuk se přesněji měří tak, že se vyšle velice slabý elektrický impuls do vašeho těla. Proud prochází snadněji tekutinou v našich svalech než tukem a přístroj změří elektrický odpor těla.

U žen je procento esenciálního tuku vyšší, proto i optimální hodnota tělesného tuku u dospělé ženy je vyšší, kolem 25-35 % tělesného tuku. U dospělých mužů se optimum pohybuje v rozmezí 15-20 %.

Nadváha nebo podváha?

Tyto hodnoty se obecně používají pro určení toho, zda člověk trpí nadváhou nebo podváhou. Obezita se v posledních letech stala vážnou příčinou ke znepokojení. Odhaduje se, že do roku 2025 bude téměř třetina všech Evropanů obézní!

Je to velmi znepokojivá statistika – nejen pro nás, ale také pro naše děti. Obezita se neomezuje jen na dospělé. Problémy, které vedou k obezitě, začínají obvykle již u dětí. Dětská obezita se během posledních 30 let zdvojnásobila. Obezita vede k celé řadě zdravotních obtíží, z nichž jsou mnohé smrtelné. Je ale také příčinou psychologických problémů, jako je například nízká sebeúcta atd.

Proto je tolik důležité bojovat proti obezitě každým možným způsobem. Zdravá strava je jedním z hlavních způsobů jak předcházet obezitě. Velmi důležité je také sledovat vlastní tělesný tuk a krevní tlak.

Společnost Zepter International vám nabízí rychlý a přesný způsob ke kontrole vašeho zdravotního stavu, a to kdekoli jste. Inteligentní technologie zaručuje vysokou přesnost měření a ergonomický design umožňuje snadné ovládání.

Jaký je váš BMI?

BMI (Body Mass Index)
Kategorie
nižší než 18,5 Podváha
18,5 - 24,9 Normální váha
25,0 - 29,9 Nadváha
30,0 a vyšší Obezita

BMI = hmotnost / výška2

Do tohoto jednoduchého vzorečku se dosazuje hmotnost v kilogramech (kg) a výška v metrech (m).

Příklad: hmotnost 70 kg, výška 170 cm (1,7 m)
BMI = 70 / 1,72 = 24,22 = normální váha

Chcete vařit zdravě? Přijďte na ukázku zdravého vaření v nádobí Zepter a posuďte sami! »

Komentáře
*
*
* povinné položky

Nejsou žádné komentáře

Související produkty

Z-510.jpg

Sada nádobí STANDARD

Exkluzivní souprava nádobí Zepter je vyrobená z oceli AISI 316L (Cr-Ni-Mo). V nádobí Zepter nevaříme jídlo ve vodě, ale v páře, takže si potraviny uchovají vitaminy, minerály a témě...
Z-W3045.jpg

Pánev wok Zepter SmartLine

Wok je široká oblá pánev s akutermickým dnem, snadno se udržuje. Je ideální nejen na přípravu asijských specialit, ale i výborných soté, masových nudliček s těstovinami, pórkem, hou...

Novinky

vhz.jpg

Vyhodnocení Narozeninové hry Zepter

Společnost Zepter International oslavila 25 let svého působení v České republice. U této příležitosti jsme pro naše zákazníky připravili soutěž s krásnými cenami. Nevyhráli jste?...
více»
logo.jpg

Zepter partnerem prestižní akce –Týdne italské kuchyně

Zepter podpořil první Týden italské kuchyně ve světě, který spolupořádá Velvyslanectví Italské republiky, velvyslanec Itálie Aldo Amati a Italský kulturní institut. V Praze následov...
Archiv → více»

Zepter pomáhá

thion_krajina.jpg

Zepter čistička vzduchu pomáhá v domově pro seniory

Všichni jsme už slyšeli, že vzduch venku je dnes silně znečištěn nejen ve městě, ale i na venkově. Ale věděli jste, že vzduch uvnitř našich domovů může být až 100krát horší než venk...
Archiv → více»

Akce

zepter2.jpg

Soutěž! Švýcarská kosmetika Swisso Logical pro Vás!

Vyhrajte balíček luxusní kosmetiky Swisso Logical, která je vyvinuta přímo pro stárnoucí pleť a na vrásky.  Hypoalergenní a bez parabenů SOUTĚŽ JIŽ BYLA UKONČENA....
Archiv → více»