Katalog O světelné terapii Spokojení zákazníci Nejčastější otázky BIOPTRON v rukách odborníků

O světelné terapii

SVĚTELNÁ TERAPIE BIOPTRON – klinicky testované švýcarské léčebné přístroje, určené pro hojení ran, léčbu bolesti, kožní problémy a sezónní afektivní poruchu (SAD); biolampy Zepter jsou vhodné pro dospělé, děti i novorozence.

Sanja Vranic: Bioptron MedAll je nový standard v péči o zdraví

IMG_8847.jpg

V sobotu 8. února byl na na český trh oficiálně uveden nový model celosvětově nejoblíbenějšího přístroje světelné terapie Bioptron, který nese název MedAll. Do Prahy ho přijela osobně představit Sanja Vranic, mezinárodní brand ředitelka programu Medical. Využili jsme této příležitosti a zeptali se za vás nejen na to, jak vznikal MedAll, ale také na nové indikace a jeho využití. A proč je podle Sanji Vranic terapie Bioptron tak výjimečná? Více se dozvíte v rozhovoru.

více»

Sestra roku 2011: Světelná terapie pomáhá zmírňovat bolestivé stavy

IMG_1497.JPG

Paní Helena Nosková, zdravotní sestra pro domácí hospicovou péči v Hospicovém hnutí – Vysočina, o. s., je držitelkou ocenění Sestra roku 2011. Společnost Zepter International byla partnerem této akce a paní Helena Nosková od nás obdržela biolampu Bioptron Pro 1. Zeptali jsme se proto paní Noskové na její vlastní zkušenosti se světelnou terapií.

více»

Václav Krž: Bioptron Compact III mi zlepšuje zdraví a šetří peníze

BCT_BCIII_Still2.jpg

Pan Václav Krž zakoupil v roce 2009 lampu Bioptron Compact III včetně barevné terapie od společnosti Zepter. Od té doby ji denně využívá ke zmírnění svých zdravotních potíží - artrózy kolenních kloubů, astmatu, chronické rýmy nebo při nachlazení. "Před třemi roky jsem náhle onemocněl ischiasem levé končetiny. Celkem 3krát jsem využil nabídky léčby laserem v ceně 100 Kč za jedno sezení, ale žádnou úlevu jsem nepociťoval. Proto jsem se pokusil použít světelnou terapii, a to v tomto konkrétním případě 10 minut modrý filtr a 1 minutu červený. Tento postup jsem pravidelně po několik dnů opakoval po celé délce levé končetiny od základní čakry až ke kotníku levého chodidla. Po každém ukončení procedury jsem pocítil částečnou úlevu a postupně se mi takto podařilo se ischiasu zcela zbavit."

více»

MUDr. Jarošová: Světelná terapie Bioptron přináší pacientům úlevu a naději na zlepšení zdravotního stavu

21092011406.jpg

Přečtěte si rozhovor s MUDr. Hanou Jarošovou z Bioregeneračního a rehabilitačního centra v Říčanech o použití bioptronové lampy v praxi. Jak sama říká, "Z vlastní zkušenosti tedy můžu potvrdit, že světelná terapie opravdu funguje! Pokud je někdo hodně nemocný, doporučuju lampu Bioptron koupit."

více»

Světelná terapie usnadňuje hojení

MUDr._Ptáček.jpg

Zeptali jsme se porodníka a gynekologa MUDr. Miloslava Ptáčka, jak využívá biolampu Bioptron ve své praxi a také na jeho zkušenosti s fototerapií: "Léčbu bioptronovou lampou bych doporučil každému, kdo ji potřebuje. Skvělé využití nachází světelná terapie zejména v oblasti prevence před striemi nebo při léčení všech druhů jizev obecně či popraskaných bradavek."

více»

Léčivé světlo BIOPTRON a barevná terapie

Kopie_- BCT_BCIII_Product.jpg

Zavřete oči a pokuste si představit svět černobíle: uvědomíte si, jak jsou barvy pro náš život důležité a jak náš organismus a všechny naše smysly na sebe s barvami navzájem působí. Žijeme v barevném prostředí, ve kterém barvy neustále ovlivňují naše tělo a naši mysl. Několik vědců a lékařů si před mnoha lety povšimlo obrovského potenciálu barev a vytvořilo základní prvky chromoterapie.

více»
Počet komentářů: 10
09.06.2011

Čakry a jejich působení na endokrinní žlázy

barvy.PNG

Pracujeme se 7 hlavními čakrami, které představují energetická centra uložená v lidském těle. Každá čakra je pulzujícím vírem energie. Jsou to naše barevné baterky: jsou-li plně nabité, nacházíme se ve stavu rovnováhy, zdraví a pohody. Pokud je některá z nich vybitá (prázdná), celý náš systém trpí. Cílem je udržovat „čakrální baterky“ plné.

více»
Počet komentářů: 0
09.06.2011

12 programů pro dlouhodobé problémy

12 programů  je včleněno do 5 částí. Každá tato terapie představuje komplexní program a je velmi důležité, abyste neměnili průběh a postup aplikace. Pořadí je určeno vzájemnými energetickými a dynamickými vztahy v organismu. Máte-li zájem o detailní informace k jednotlivým programům, kontaktujte svého nejbližšího prodejce z divize Zepter Medical.

více»
Počet komentářů: 0
09.06.2011

Bioptron na 4. světovém kongresu Voice v Soulu

mimi-rostep-clanek.jpg

Světelná terapie Bioptron jako součást pooperační péče při odstraňování rozštěpu rtu u novorozenců.

více»

Obecně o biolampách Zepter

bioptron-lights.jpg

Světelnou terapii BIOPTRON lze použít jako doplňkovou léčbu pro podporu léčby tradiční, nebo – pro určité indikace – jako terapeutickou metodu jedinou.

více»
Počet komentářů: 6
18.02.2011

Rozvoj světelné terapie Bioptron

svit.jpg

Využití světelné terapie v lékařství má dlouhou historii. Dnes již víme, že lidský organismus přeměňuje světlo v elektrochemickou energii, jež aktivuje řetězové biochemické reakce v buňkách, povzbuzuje metabolismus a posiluje imunitní systém celého lidského těla.

více»
Počet komentářů: 1
18.02.2011

Vyhněte se napodobeninám biolampy Bioptron od Zepter

bioptron.jpg

Světelná terapie BIOPTRON léčí pomocí polarizovaného polychromatického nízkoenergetického světla, které napomáhá hojení a léčení zranění, ulevuje od bolesti a snižuje její intenzitu.

BIOPTRON pomáhá zejména:

  • při hojení ran a obnově tkání,
  • působí proti bolesti,
  • má protizánětlivý a biostimulační efekt
více»
Počet komentářů: 2
17.02.2011

Poškození měkkých tkání

btl01.jpg

Co je to poškození měkkých tkání?
Poškození měkkých tkání je poranění, které se vyskytuje v jiných tkáních než v kostech, například ve svalech, vazech a šlachách.

více»
Počet komentářů: 0
17.02.2011

Bolest ve spodní části zad

pain_back.jpg

Výskyt bolesti ve spodní části zad je extrémně vysoký a touto bolestí v některé fázi svého života trpí více než 75 % populace. Vracející se nebo přetrvávající bolest spodní části zad má za následek vážné narušení pohyblivosti.

více»
Počet komentářů: 0
17.02.2011

Syndrom karpálního tunelu - biolampa Zepter si s ním poradí

Office_3892.jpg

Syndrom karpálního tunelu je způsoben útlakem nervu v zápěstí zvaného střední nerv. Ten se stará o citlivost v části dlaně a v prstech (palec, ukazováček, prostředníček a část prsteníčku) a také řídí pohyb určitých svalů palce. Jestliže je nerv utlačován, nemůže normálně fungovat, což se projeví ztrátou citlivosti a pohyblivosti ruky.

více»
Počet komentářů: 0
17.02.2011

Novinky

vhz.jpg

Vyhodnocení Narozeninové hry Zepter

Společnost Zepter International oslavila 25 let svého působení v České republice. U této příležitosti jsme pro naše zákazníky připravili soutěž s krásnými cenami. Nevyhráli jste?...
více»
logo.jpg

Zepter partnerem prestižní akce –Týdne italské kuchyně

Zepter podpořil první Týden italské kuchyně ve světě, který spolupořádá Velvyslanectví Italské republiky, velvyslanec Itálie Aldo Amati a Italský kulturní institut. V Praze následov...
Archiv → více»

Zepter pomáhá

thion_krajina.jpg

Zepter čistička vzduchu pomáhá v domově pro seniory

Všichni jsme už slyšeli, že vzduch venku je dnes silně znečištěn nejen ve městě, ale i na venkově. Ale věděli jste, že vzduch uvnitř našich domovů může být až 100krát horší než venk...
Archiv → více»

Akce

zepter2.jpg

Soutěž! Švýcarská kosmetika Swisso Logical pro Vás!

Vyhrajte balíček luxusní kosmetiky Swisso Logical, která je vyvinuta přímo pro stárnoucí pleť a na vrásky.  Hypoalergenní a bez parabenů SOUTĚŽ JIŽ BYLA UKONČENA....
Archiv → více»