Rady odborníků
Díky Zepter vaření zůstávájí v jídle vitamíny, minerály a navíc ušetříte čas.
Jiří Král získal v roce 1996 titul Kuchař roku České republiky. V letech 1996 až 2008 byl členem a kapitánem národního týmu kuchařů AKC ČR (Asociace kuchařů a cukrářů České republiky). Za tu dobu získal mnoho medailí na mezinárodních gastronomických soutěžích. Vařil světovým obchodníkům, prezidentům, králům a královnám. Od roku 2004 do roku 2010 působil jako šéfkuchař prezidenta a prezidentské kanceláře ČR. V současné době je členem předsednictva AKC ČR, členem gastronomické sekce AHR ČR (Asociace hotelů a restaurací České republiky), jako šéfkuchař otevřel a vede pražskou restauraci Aureole. Již potřetí získal prestižní ocenění od průvodce Michelin „Bib Gourmand“.
více»18.12.2015
PhDr. Iva Málková: Nejvhodnější tepelná úprava je vaření v páře a dušení
Přečtěte si rozhovor s PhDr. Ivou Málkovou, zakladatelkou společnosti STOB (Stop obezitě). Cílem společnosti STOB, která sdružuje několik set psychologů, lékařů, dietních sester, cvičitelek a dalších odborníků, je pomáhat obézním lidem zvládat nadbytečné kilogramy. Ve spolupráci s dalšími odborníky pořádá po celé republice kurzy hubnutí a cvičení, semináře pro širokou veřejnost i odborníky. Navíc každoročně pořádá spolu se společností Zepter Den zdraví aneb den pro ty, kteří chtějí žít zdravěji a zbavit se nadbytečných kilogramů.
více»12.11.2015
MUDr. Štěpán Suchánek: Čím máte kvalitnější nádobí, tím lze stravu připravovat zdravěji
MUDr. Štěpán Suchánek působí na oddělení gastronterologie, hepatologie a metabolismu Ústřední vojenské nemocnice v Praze Střešovicích. Gastroenterologie a hepatologie jsou části interní medicíny, které se zabývají chorobami jícnu, žaludku, tenkého a tlustého střeva, slinivky břišní, jater a žlučových cest. Jako odborníka na rakovinu tlustého střeva a konečníku jsme se ho zeptali na otázky spojené se stravováním a přípravou potravin, hlavní příčiny výše zmiňovaného onemocnění. Přečtěte si v rozhovoru i jeho další doporučení.
více»11.09.2015
Vysoká teplota zlepšuje chuť jídla, ale škodí našemu zdraví
„Při tepelném zpracování potravin bychom se měli vyvarovat vysokých teplot buď zcela, nebo je použít při přípravě pokrmů jen krátkodobě. Vyhnout bychom se měli teplotám nad 200 °C,“ radí prof. Ing. Jana Dostálová, CSc., z Ústavu chemie a analýzy potravin, Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.
více»21.09.2011
Ideální je smažit úplně bez tuku
„Z rostlinných olejů jsou nejprospěšnější našemu zdraví olivový a řepkový olej. Ideální by ale bylo smažit buď úplně bez tuku, nebo s minimálním množstvím. Tepelné zpracování tuků totiž vede k jejich přepalování a oxidaci a možnému vzniku karcinogenních látek, které se mohou podílet na vzniku různých druhů nádorů,“ doporučuje internista MUDr. Petr Hlavatý z oddělení obezitologie Endokrinologického ústavu.
více»21.09.2011
Kvalitní rostlinné tuky v omezeném množství jsou zdraví prospěšné
„Při redukční dietě a při dietě jako prevenci aterosklerózy, cévních onemocnění nebo diabetické dietě, jsou považovány za zdravé způsoby tepelné úpravy zejména vaření, pečení a dušení,“ říká obezitolog MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., z 3. interní kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.
více»21.09.2011
Co je to krevní tlak?
Krevní tlak by měl být udržován v optimálním rozpětí. Vysoký krevní tlak je nebezpečný, neboť srdce při něm pracuje velmi usilovně a může dojít ke vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Ve vyspělých zemích trpí vysokým krevním tlakem jeden z pěti dospělých.
více»23.08.2011
MUDr. Peter Minárik: Rizika obezity a její řešení
Zeptali jsme se odborníka na poruchy výživy, zažívání a trávicího traktu, MUDr. Petra Minárika na problematiku obezity a zdravotní rizika, které s sebou toto onemocnění přináší. Gastroenterolog Peter Minárik působí v Onkologickém ústavu sv. Alžběty v Bratislavě a poskytuje poradenství a konzultace v Centru ONLIFE – poradně pro obezitu, výživu a zdravý životní styl.
více»-nezadáno-