Katalog O světelné terapii Spokojení zákazníci Nejčastější otázky BIOPTRON v rukách odborníků

Akné - příznivé účinky biolampy Zepter

17.02.2011

Akné je běžná vyrážka na obličeji, která postihuje teenagery a mladé lidi: některé z příznaků akné se projeví až u 80 % mladých lidí. Tato vyrážka se častěji vyskytuje u mladých mužů než u mladých žen.

Kdo bývá postižen vyrážkou akné?

Akné se může rozvinout u kterékoli mladé osoby, mnohem častěji se však vyskytuje u mladých mužů. Pupínky po určité době postupně vymizí, ale v některých případech mohou přetrvávat dlouho do dospělosti.

Dospělí lidé trpí akné jen zřídka, pokud však neužívali určité léky (jako například kortikosteroidy) nebo nebyli vystaveni vlivu chemických látek (například uhlovodíků v ropném průmyslu).

Jaké jsou běžné příznaky akné?

Charakteristickým znakem akné je výskyt pupínků na obličeji, horní části hrudníku a horní části zad. Příčinou vzniku pupínků (zvaných pupínky s bílou čepičkou, pupínky s černou čepičkou a neštovičky) je ucpání a infekce tukových žláz v kůži (zvaných mazové žlázy).

Je-li infekce vážná, vytvoří se neštovička (pustula), která může při hojení způsobit zjizvení kůže. Některé případy akné mohou být mimořádně těžké a mohou způsobit vážné znetvoření.

Postižená pokožka je často mastná a může se zanítit. Poškození zanícených ploch kůže může způsobit vážnější infekci a tvorbu jizev.

Akné může vedle fyzických obtíží vyvolat také psychologické problémy. Puberta a dospívání představuje pro mladé lidi často náročné období a přítomnost akné závazného stupně na obličeji může mít za následek ztrátu sebedůvěry a stavy deprese.

Akné se projevuje vyrážkou pupínků na obličeji, hrudníku nebo na zádech. Postižená pokožka je často mastná a může se zanítit. Poškození zanícených ploch kůže může způsobit vážnější infekci a tvorbu jizev.

Jaké jsou příčiny akné?

Pupínek akné se vytvoří tehdy, jestliže se mazová žláza ucpe „zátkou“ mazu. Normální barva mazu je žlutobílá, to znamená, že první pupínky, které se pod kůží objeví, vypadají jako bílé (pupínky „s bílou čepičkou“). Je-li mazová „zátka“ vytlačena na povrch kůže, její barva se při kontaktu se vzduchem změní na tmavě černohnědou a utváří se černý pupínek (pupínek „s černou čepičkou“).

V důsledku ucpání se v mazové žláze mohou hromadit a množit bakterie, což je příčinou propuknutí infekce. Tato infekce pak vyvolá zánět okolní tkáně a kůže následkem toho zčervená a objeví se na ní boláky. Pokud tyto zanícené oblasti popraskají, mohou se bakterie dostat hlouběji do kůže a způsobit závažnější infekci, jejímž následkem může dojít k tvorbě jizev.

Jaké jsou možnosti léčby?

Konvenční zdravotní léčba akné se snaží předejít tvorbě jizev na kůži pomocí zmírnění infekce a omezení podrážděnosti kůže. Léčba se musí provádět nejméně 2 až 3 měsíce, než je patrné jakékoliv zlepšení. Mezi obecné rady patří: pravidelně se mýt speciálním mýdlem na akné za účelem odstranění nadměrné mastnoty z kůže a nevymačkávat pupínky s černou čepičkou nebo neštovičky (neboť to vede k jejich dalšímu zhoršení).

Většina pacientů trpí mírným až středním stupněm onemocnění. U těchto pacientů obvykle postačuje léčba, která se aplikuje přímo na kůži (topická léčba). Topická léčba spočívá v aplikaci krémů a mastí s obsahem antibiotik (působících proti bakteriální infekci), přípravků na zmírnění tvorby černých pupínků a v podávání derivátů vitaminu A (na podporu hojení kůže).

U vážnějších případů je třeba nasadit antibiotické tablety nebo aplikovat fototerapii ultrafi alovým světlem. U velmi těžkých případů je nezbytná nemocniční léčba v podobě podávání silných derivátů vitaminu A (jako je například isotretinoin nebo acitretin). Tyto léky však mohou mít vážné vedlejší účinky a pacienta je nutno bedlivě sledovat.

Světelná terapie BIOPTRON v případě akné

Světelná terapie BIOPTRON může pomáhat léčit akné na základě zmírnění bolesti a zánětu, podporou hojivé reakce kůže a stimulováním imunitního systému k tomu, aby působil proti jakékoli kožní infekci.

Jak mám používat světelnou terapii BIOPTRON, jestliže mám akné?

Je to velmi snadné! Světelná terapie BIOPTRON je naprosto bezpečná a její použití je velmi jednoduché. Přístroj světelné terapie BIOPTRON lze snadno umístit tak, aby léčebné světlo dopadalo na kteroukoli oblast s výskytem akné (hlavu, obličej, horní část zad, horní část hrudníku). Terapie by se měla na každou postiženou plochu aplikovat po dobu 4 až 10 minut na každou proceduru, a to jednou až dvakrát denně tak dlouho, dokud bude třeba.

Komentáře
*
*
* povinné položky

Nejsou žádné komentáře

Související produkty

B2_2343.jpg

BIOPTRON 2 s podlahovým stojanem

Lampa BIOPTRON 2 je vzhledem k velikosti určena především pro větší zdravotnická pracoviště, profesionální sportovní kluby a rekondiční centra. Doporučujeme jej také pro domovy seni...
BProOne.jpg

BIOPTRON Pro 1 se stolním stojanem

Bioptronová lampa BIOPTRON Pro 1, střední model bioptronové lampy, je určen jak pro použití v domácnostech, tak ve sportovních klubech nebo fitness centrech. Dále se tato biolampa h...

Novinky

vhz.jpg

Vyhodnocení Narozeninové hry Zepter

Společnost Zepter International oslavila 25 let svého působení v České republice. U této příležitosti jsme pro naše zákazníky připravili soutěž s krásnými cenami. Nevyhráli jste?...
více»
logo.jpg

Zepter partnerem prestižní akce –Týdne italské kuchyně

Zepter podpořil první Týden italské kuchyně ve světě, který spolupořádá Velvyslanectví Italské republiky, velvyslanec Itálie Aldo Amati a Italský kulturní institut. V Praze následov...
Archiv → více»

Zepter pomáhá

thion_krajina.jpg

Zepter čistička vzduchu pomáhá v domově pro seniory

Všichni jsme už slyšeli, že vzduch venku je dnes silně znečištěn nejen ve městě, ale i na venkově. Ale věděli jste, že vzduch uvnitř našich domovů může být až 100krát horší než venk...
Archiv → více»

Akce

zepter2.jpg

Soutěž! Švýcarská kosmetika Swisso Logical pro Vás!

Vyhrajte balíček luxusní kosmetiky Swisso Logical, která je vyvinuta přímo pro stárnoucí pleť a na vrásky.  Hypoalergenní a bez parabenů SOUTĚŽ JIŽ BYLA UKONČENA....
Archiv → více»